VISI ELEKTROS DARBAI

JŪSŲ PATOGUMUI DIRBAME KLAIPĖDOJE IR KLAIPĖDOS RAJONE
+370 (601) 39495

REKOMENDACIJOS

Elektros darbai, kuriuos reikia patikėti specialistui

Net silpna elektros srovė žmogui gali būti mirtina, nes mūsų kūnas – puikus laidininkas. Todėl būtina griežtai laikytis saugumo taisyklių!

  • Visus elektros instaliacijos darbus turi atlikti tik specializuotos įmonės arba profesionalai, turintys leidimą šiems darbams ir gerai išmanantys elektrosaugos reikalavimus. Nepamirškite – svarbu ne tik saugiai atlikti darbus, bet ir užtikrinti, kad įrengtas tinklas būtų saugus ir ateityje;
  • Nederėtų patiems taisyti elektros prietaisų, tiesti elektros kabelių ar laidų. Net jei esate tokius darbus atlikę anksčiau, nelaimė gali nutikti dėl netyčinės klaidos;
  • Prisiminkite, kad nutrūkus laidui ar pažeidus laido izoliaciją, pažeistos vietos negalima tik apvynioti izoliacine juostele. Pavojų gali kelti ant atviro laido patekusios dulkės ar vanduo. Nutrūkusius laidus taisyti turi tik profesionalūs elektrikai;
  • Kreiptis pagalbos į specialistą rekomenduojame ir tuomet, kai reikia prijungti elektros prietaisus (elektrines virykles, indaploves, skalbykles, vandens šildytuvus ir pan.)

Ką galite atlikti patys?

Kai kuriuos paprastus darbus galite atlikti ir patys – pakeisti elektros lemputę, fluorescencinį šviestuvą, elektros kabelį ar įsukamą saugiklį.

Šaltinis: eso.lt

Kaip atpažinti elektros kokybės sutrikimus

Elektros kokybės sutrikimus dažniausiai lemia įtampos svyravimai. Įtampos svyravimus geriausiai parodo elektros lemputės – jos mirksi, ima blausiau šviesti. Įprastinė įtampa siekia 220-230 V, o jos leistinas nukrypimas – 5 proc.

  • Staigų įtampos kritimą gali sukelti vienu metu prie tinklo prijungtas didelis kiekis galingų prietaisų, pavyzdžiui, žiemą, kai daugelis ima naudoti elektrinius šildytuvus. Panaši situacija gali nutikti ir namuose, kai vienu metu įjungiate kelis buitinius prietaisus – šildytuvą, skalbimo mašiną, indaplovę, virdulį.
  • Pavojingesni yra įtampos šuoliai, kai įtampa staigiai padidėja ne mažiau kaip iki 260 V. Tokia įtampa gali sugadinti daugumą buitinių prietaisų. Staigius įtampos šuolius gali sukelti elektros tinklo perkrovimas, tinklo avarijos ar senas, susidėvėjęs namų elektros tinklas.
  • Jei miestuose tokių įtampos svyravimų būna itin retai, tai kaimo gyvenvietėse, kur elektros tinklai gali būti seni, tokių sutrikimų tikimybė didesnė. Įtampos šuolių keliamo pavojaus galima išvengti naudojant specialius įtampą stabilizuojančius prietaisus ir tinkamai prižiūrint jūsų namuose esančio tinklo būklę.

Šaltinis: eso.lt

VISIEMS DARBAMS SUTEIKIAME GARANTIJA

DAUGIAU INFORMACIJOS TELEFONU

Raktažodžiai: elektrikas klaipeda | elektrikas klaipedoje | elektrikas | elektrikas į namus | elektrikas pagal iškvietima.